Lajme

Durrës, Ndalohet 44-vjeçari, detaje…

Durrës , Policia parandalon një ngjarje të mundshme k riminale. Lëvizte me a rmë z jarri k allashnikov në qytet, lokalizohet dhe p rangoset nga policia 44-vjeçari me precedent k riminal në fushën e n arkotikëve dhe k rimeve ndaj personit. Sekuestrohen një a rmë z jarri dhe 29 f ishekë l uftarak.

Në vijim të punës për parandalimin e ngjarjeve k riminale, kapjen e personave që qarkullojnë me a rmë z jarri apo me l ëndë n arkotike, falë edhe bashkëpunimit me qytetarët, specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Durrës a rrestuan në flagrancë shtetasin A. R., 44 vjeç, banues në Durrës.

Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas lëvizte me a rmë z jarri automatik në qytet, shërbimet e Policisë menjëherë kanë organizuar punën dhe në lagjen nr. 17, Durrës, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe p rangosjen e 44-vjeçarit A. R., i cili mbante poshtë xhupit një a rmë z jarri k allashnikov me një k rehër me 29 f ishekë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: