Lajme

Durrës, Shoqërohen 3 shtetas

Policia e Durrësit njofton se ka proceduar penalisht dy të mitur, për shkak se bën in vjedhje të shumta në qytet. Sipas policisë, gjithashtu kanë rënë në p ranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme p enale, 1 prej tyre i shpallur në kërkim.

Njoftimi i policisë: Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Bien në prangat e Policisë 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale, 1 prej tyre i shpallur në kërkim. Zbardhen dhe dokumentohen 4 v jedhje në qytetin e Durrësit, procedohen penalisht 2 shtetas të m itur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ndaluan shtetasin R. S., 32 vjeç, banues në Durrës, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë e ka dënuar me 1 vit e 8 muaj burg, për veprën penale “Vjedhja” kryer në bashkëpunim.

Gjithashtu, nga specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Durrës u arrestuan në flagrancë shtetasit:

  1. H., 24 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë, në lagjen nr. 13, Durrës, duke vjedhur disa pajisje në vagona treni;

S.P., 53 vjeçe, pasi në lagjen nr. 1, shërbimet e Policisë gjatë kontrollit fizik i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një mjet prerës (t hikë).

Në vijim të punës për zbardhjen e ngjarjeve të ndodhura më parë, identifikimin dhe kapjen e autorëve, specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Durrës proceduan p enalisht shtetasit e m itur E. S., 17 vjeç dhe K. R., 15 vjeç, banues në Tiranë.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, dyshohet se kanë v jedhur sende të ndryshme në subjekte të ndryshme në pronësi të shtetasve K. Sh., F. L., R. D., A. Gj. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: