Lajme

Durrës, Shoqërohet një shtetas italian

Një shtetas italian është ar restuar në Portin e Durrësit, pasi u kap me 2 kg m arijuanë. Policia thotë se makina “Citroen” në pronësi të shtetasit italian me iniciale G.A i është nënshtruar një kontrolli më të imtësishëm dhe në pjesën fundore poshtë bagazhit, brenda gomës rezervë kanë konstatuar 2 paketime, brenda të cilave ndodheshin 2 kg l ëndë n arkotike m arijuanë, e cila u s ekuestrua në cilësinë e provës materiale.

“Në vijim të veprimeve, specialistët për H etimin e N arkotikëve në DVP Durrës bënë ar restimin në flagrancë të shtetasit italian G. A., 50 vjeç, për v eprën p enale “T rafikim i n arkotikëve”, tha policia. Ndërkohë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari k riminale. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close