Lajme

Durrës, tërmeti zgjon qytetarët në orët e para të mëngjesit

Një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës. Lëkundja ka qenë e mesatarisht e fortë dhe ka mjaftuar të zgjojë dhe të frikësojë disi banorët e Durrësit. Lidhur me tërmetin ka patur shumë raportime nga ana e qytetarëve dhe në rrjetet sociale. Megjithatë, ende nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar. Tërmeti ka qenë me thellësi 2 km dhe me epiqendër detin Adriatik.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: