Lajme

Durrësi, Kavaja dhe Vlora dalin nga harta, të gjithë të shëruar

Vlora dhe Durrësi janë dy qytetet e mëdha të vendit që kanë dalë nga harta. Të dy qytetet nuk kanë tashmë asnjë pacient të sëmurë me virusin vdekjeprurës. Harta e të shëruarve është shtrirë pothuajse në të gjithë vendin. Ditën e djeshme u raportua se edhe Korça, një tjetër qytet i madh i vendit nuk kishte asnjë të sëmurë aktiv me virusin. Edhe Kavaja del nga harta.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive, është si vijon:

Tiranë 100 Shkodër 24 Krujë 93 Durrës 0 Fier 1 Kurbin 27 Korçë 1 Elbasan 2 Kukës 8 Lezhë 1 Has 0 Kavajë 0 Lushnje 1 Vlorë 0 Pukë 0 Mirditë 2 Rrogozhinë 0 Tropojë 0 Berat 2 Mallakastër 0 Mat 1

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close