Lajme

DVP Vlorë, Arrestohet 1 shtetas dhe procedohen penalisht 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas dhe p rocedohen p enalisht 2 të tjerë, për vepra të ndryshme p enale.

Specialistët për H etimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje”, shtetasin T. V., 43 vjeç, banues në fshatin Dukat, pasi ka ushtruar d hunë fizike ndaj babit të tij.

Specialistët për K rimet në Komisariatin e Policisë Vlorë proceduan p enalisht për veprën p enale “P lagosje e lehtë me dashje”, shtetasin G. S., 44 vjeç, pasi sot, pas një k onflikti për motive të dobëta ka g oditur me sende të forta shtetasin SH. D., i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Himarë, në vijim të punës për kontrollin e territorit, për zënien e hapësirave publike dhe goditjen e rasteve të ndërtimeve të paligjshme, kanë proceduar penalisht shtetasen:

  1. Zh., pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë duke ndërtuar në fshatin Borsh, pa lejen e organeve përkatëse. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: