Lajme

DVP Vlorë, Atentati ndaj Edison Begajt, arrestohet autori i dyshuar

Vlorë/Ekzekutohet vendimi i Gjykatës për 36-vjeçarin e shpallur në kërkim, për tentativën e v rasjes së shtetasit Edison Begaj   , të ndodhur më 29 maj 2021, në fshatin Kaninë.

Nga Sektori për Krimet e Rënda në DVP Vlorë u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për shtetasin Mitri Prifti  , 36 vjeç, banues në Tiranë, e cila ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në b urg” për veprat p enale “V rasja me paramendim”, e mbetur në tentativë dhe “A rmëmbajtja pa leje”.

Ky shtetas dyshohet se për motive të dobëta, ka tentuar të v rasë me a rmë z jarri, shtetasin Edison Begaj  41 vjeç, i cili si pasojë e të shtënave ka mbetur i p lagosur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: