Lajme

Dy muaj ‘betejë’ me covid, pas foshnjes humb jetën dhe nëna e re shtatzënë

Sa trishtim! U përpoq dy muaj në luftë me Covid. Por fundi ishte pikëllues. Një 26-vjeçare italiane ka ndërruar jetë pas dy muajsh luftë me koronavirusin. Antonietta Delli Santi nuk ia ka dalë dot të shërohet teksa sot mjekët konfirmuar vdekjen e saj. Tragjedia në familjen Delli Santit është me të vërtetë i dhimbshëm.

Në muajin gusht, Antonietta humbi të bijën në muajin gusht pasi rezultoi e infektuar me koronavirus. Për fatin e keq, foshnja lindi para kohe (24 javë) dhe ishte e pamundur që ajo të jetonte. 26-vjeçarja mbahej në trajtim intensiv mjekësor “Federico II” të Napolit. Ajo la pas bashkëshortin dhe birin e saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: