Lajme

Dy persona grabisin të riun në Vlorë, detaje

Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur në Vlorë, ky dy persona janë vënë në p rangat e policisë pasi akuzohen për grabitjen e një personi dhe për kallëzim të rremë.

Në p ranga kanë rënë F. Y., 38 vjeç dhe A. Q., 33 vjeç, banues në fshatin Akërni, Vlorë,  pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se i  kanë vjedhur me dhunë një sasi lekësh 32-vjeçarit, E. H., banues në fshatin Oshtimë, Vlorë.

Gjithashtu, këta dy persona kanë bërë kallëzim penal të rremë dhe kanë kryer veprime për pengimin dhe zbulimin e së vërtetës, duke pretenduar se ishin vjedhur me dhunë nga katër persona të paidentifikuar, midis të cilëve edhe shtetasi E. H.

Njoftimi i policisë: Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë arrestuan në flagrancë për veprat penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, “Kallëzimi i rremë” dhe “Vjedhja me dhunë”, kryer në bashkëpunim”,  shtetasit  F. Y., 38 vjeç dhe A. Q., 33 vjeç, banues në fshatin Akërni, Vlorë,  pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se i  kanë vjedhur me dhunë një sasi lekësh shtetasit E. H., 32 vjeç, banues në fshatin Oshtimë, Vlorë.

Gjithashtu, këta dy shtetas kanë bërë kallëzim penal të rremë dhe kanë kryer veprime për pengimin dhe zbulimin e së vërtetës, duke pretenduar se ishin vjedhur me d hunë nga katër persona të paidentifikuar, midis të cilëve edhe shtetasi

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: