Lajme

Dy shtetasit turq ‘e pësojnë keq’ nga policia , tentojnë të kalojnë 47 450 euro të padeklaruara në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka sekuestruan mbi 47 mijë euro dhe ka proceduar penalisht dy shtetas turq që nuk i deklaruan në kufi.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të çantave të shpinës, njërit i  janë gjetur 30 450 euro, ndërsa tjetrit 17 000 euro, të cilat nuk i kishin deklaruar në kufi, siç e përcakton ligji.

Materialet procedurale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë

Njoftimi i Policisë:

Rinas/Policia Kufitare godet 2 raste të tjera të mosdeklarimit të të hollave.

Sekuestrohen 47 450 euro. Procedohen penalisht 2 shtetasit turq që nuk i deklaruan në kufi, siç përcaktohet në ligj.

Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara, të bazuara në analizën e riskut, për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive, në dalje të RSh-së, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll të detajuar, shtetasit turq E. G. dhe S. S.

Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit të çantave të shpinës, shtetasit E. G. i janë gjetur 30 450 euro, ndërsa shtetasit S. S. i janë gjetur 17 000 euro, të cilat këta shtetas nuk i kishin deklaruar në kufi, siç e përcakton ligji.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 47 450 euro.

Në vijim të veprimeve nisi procedimi në gjendje të lirë për poseduesit e shumave të parave, shtetasit E. G., 63 vjeç, dhe S. S., 35 vjeç, të dy banues në Stamboll, Turqi, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

Materialet procedurale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close