fbpx
Lajme

Dy tërmete të fuqishme godasin Greqinë, ku ishte epiqendra

Mëngjesin e kësaj të hëne Kreta është goditur nga dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti. Mediat vendase bëjnë me dije se një tërmet i shkallës 5.1 rihter në orën 3:30 të mëngjesit, duke u pasuar më pas më orën 7:11 me një tërmet të shkallës 5.2 rihter.

Ndër të tjera raportohet se epiqendra e tërmetit ishte pranë detit në zonën mes të Kretës dhe Karpathos kishte një magnitudë prej 5.2 të shkallës rihter . Ndërkohë deri më tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me dëmet materiale apo të lënduar.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button