Lajme

Dy tërmete të njëpasnjëshme trondisin Turqinë, sa ishte magnituda

Dy tërmete kanë tronditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Tërmeti i parë ka qenë me magnitudë 4.5 ndërsa i dyti me magnitudë 3.9.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo për të lënduar përveç dëmeve të pakta materiale. Turqia vijon të jetë në qendër të goditjeve sizimike që kulmuan vitin e kaluar ku po ashtu si në Greqi tërmeti i fuqishëm shkaktoi shumë dëme dhe u mori jetën disa personave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close