Lajme

Dy turistë të huaj largohen pa gjurmë në Valbon

Policia e shtetit ka nisur kërkimet, pas raportimeve se dy persona kanë humbur në Valbonë. Mesohet se dy shtetasit e huaj kane humbur kontaktet diten e djeshme teksa ndodheshin ne zonen turistike ne veri te Shqiperise.

Me saktesisht, mesohet se ne momentin kur kane humbur, dy shtetasit e huaj ndodheshin duke levizur ne zonen e majes se Jezerces, nje nga pikat me te larta gjeografike te zones. Policia sqaroi se bëhet fjalë për dy turistët rus dhe suedezë, të cilët kanë humbur kontaktet që prej dites se djeshme ndersa kane qene duke vizituar zonen e Parkut Kombetar te Valbones.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: