Lajme

Dyndje qytetarësh nga Kosova drejt Shqipërisë në fundjavë

Mëngjesin e kësaj të diele qindra makina dhe dhjetëra autobusë kanë kaluar nga pika kufitare e Morinit për të pushuar në bregdetin shqiptar. Rritja e temperatura ka sjellë gjithashtu një rritje të qytetarëve nga Kosova të cilët kanë zgjedhur të pushojnë në Shqipëri.

Rreth 30 mijë persona kanë shkaktuar bllokime në segmentin Morinë-Kukës në rrugën e Kombit. Radhët e gjata kanë shkaktuar trafik të rënduar, ndërsa situata vështirësohet edhe për shkak të temperaturave të cilat në Kukës arrijnë deri në 38 gradë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: