Lajme

Dyshohet për motive pronësie/ Plagosen me sende të forta babai dhe dy djemtë në Sarandë, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori

Tre persona janë paraqitur të plagosur në spitalin e Sarandës, mbrëmjen e kësaj të hëne.

Të plagosurit janë Shaban Avduli dhe dy djemtë e tij të cilët mësohet se kanë marrë plagë të shumta.

Dyshohet se plagët janë shkaktuar nga sulme me sende të forta. “BalkanWeb” raporton se ngjarja ka ndodhur në Çuke, në Sarandë dhe se autor i ngjarjes dyshohet shtetasi S. Gj, i cili është shpallur në kërkim nga policia. Mësohet se shtetasi me inicialet S.Gj i shpallur në kërkim rezulton me precedent të mëparshëm.

Bëhet me dije se 62-vjeçari Shaban Avduli ka marrë plagë në kokë. Ndërsa 37-vjeçari Florenc Avduli ka marrë plagë në dorë, ndërsa djali tjetër mësohet se ka pësuar shembje në brinjë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close