Lajme

Dyshohet se është mbytur, rinisin kërkimet në lumin Drin për gjetjen e trupit të 47-vjeçarit

Kanë rinisur kërkimet për gjetjen e trupit të Tofik Xhikës, 47 vjeçarit nga fshati Fushë Alie, që është mbytur në lumin Drin. Kërkimet nga banorë të zonës, familjarë dhe policia. Prej dy ditësh është kërkuar ndihma e palumbarëve me mjete të specializuara, gomone me motor. Deri në këto momente nuk kanë konfirmuar ardhjen.

Ditën e sotme janë ndërprerë reshjet dhe prurjet e lumit drin nuk janë në sasitë e mëdha të ditës së djeshme, çka mund të favorizojë sado pak për gjetjen e tij.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: