Lajme

Dyshohet se lejoi mallra kontrabandë kundrejt ryshfetit, arrestohet doganieri në Vlorë

Arrestohet doganieri në Vlorë pasi dyshohet se lejoi kontrabandë kundrejt ryshfetit.

Nga strukturat hetimore të DVP Vlorë, u bë ndalimi i shtetasit A. N., 46 vjeç, banues në Vlorë, pasi Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, Tiranë, me vendimin e datës 18 prill të vitit të kaluar i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Ky shtetas dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës si doganier në portin e Vlorës, në këmbim të ryshfetit, ka lejuar futjen e mallrave kontrabandë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close