Lajme

Dyshohet se vodhën në një biznes shuma parash dhe sende me vlerë, arrestohen dy persona nga policia e Tiranës

Dy persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, pasi u kapën duke vjedhur sende me vlerë dhe para në një biznes në zonën e Unazës së Re.

Policia thotë se të arrestuarit janë një 29-vjeçar dhe një 40-vjeçar, të cilët janë kapur ‘mat’ nga kamerat e sigurisë.

Ndërkohë në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të aparatit celular të 40-vjeçarit u gjetën të hapura faqe që shërbejnë për vendosjen e basteve sportive.

Po punohet për zbardhjen e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga këta dy shtetas.

Njoftimi i plotë

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 6, operacioni policor i koduar “Breake”.

Vodhën një shumë parash dhe sende me vlerë, në një biznes në zonën e Unazës së Re, vihen në pranga 2 shtetas.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e vjedhjes së pronës dhe pasurisë, zbardhjen e tyre dhe vënien e autorëve përpara përgjegjësisë ligjore, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Breake”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan shtetasit Sh. G., 29 vjeç dhe A. Ç., 40 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta 2 shtetas kanë vjedhur një shumë parash dhe sende me vlerë, në një biznes në rrugën “Teodor Keko”.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të aparatit celular të shtetasit A. Ç., u gjetën të hapura faqe që shërbejnë për vendosjen e basteve sportive.

Po punohet për zbardhjen e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga këta dy shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close