fbpx
Lajme

E bujshme, mbi 10 emra të njohur të PD nuk do të jenë deputetë, në lista dhe ish deputetja nga Vlora

Shumë emra të njohur të grupit të kaluar parlamentar nuk do të jenë më pjesë e PD-së në Kuvendin e ardhshëm.

Komisioni i Vlerësimit të PD ka skualifikuar mbi ish-10 deputetë, mes të cilëve përfshihet Ervin Salianji, Endri Hasa, Nada Mecorapja, Lindita Metaliaj, Romeo Gurakuqi, Xhemal Gjunkshi, Fatbardha Kadiu, Orjola Pampuri. Flamur Noka dhe Gerti Bogdani.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button