fbpx
Lajme

E dhimbshme, koronavirusi u merr jetën dy vëllezërve shqiptarë brenda 3 ditëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Kosovë ku dy vëllezër kanë humbur jetën brenda tre ditësh nga koronavirusi. Lajmin për ndarjen e tyre nga jeta e ka dhënë deputeti i PDK-së, Gazmend Bytyqi, i cili shkruan se Adnan Bucaliu ka humbur jetën nga Covid dhe vetëm tre ditë pas tij ka humbur jetën edhe i vëllai  Agroni.

Deputeti i PDK-së i cili kishte lidhje miqësie me Adnanin e ka përshkruar atë si shok e njeri me zemër të madhe.

“Lajm i rëndë Mbrëmë mora lajmin e kobshëm, se v diq Adnan Bucaliu, tri ditë pasi i v diq edhe vëllai, Agroni. Adnani ishte shok e njeri i mirë, me zemër të madhe e të bardhë. Gjithmonë ishte i veçantë, jo vetëm për familjen, por edhe për mua e shoqërinë tonë, përgjithësisht. Me zemër të thyer u shpreh ngushëllime familjes Buacliu dhe gjithë shoqërisë sonë të përbashkët. Adnani e Agroni paçin qetësi në botën e përtejshme e të përjetshme, familjes ngushëllime nga thellësi e shpirtit”, shkruan deputeti

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button