Lajme

E duam Shqipërin si gjithë Europa / VIDEO

Veç Tiranës ku studentët po protestojnë prej 6 ditësh, mbrëmjen e sotme pati protesta edhe në Kavajë, Shkodër dhe Lezhë.

Qindra qytetarë dolën në rrugë për të protestuar kundër çmimit të naftës. Simbolikisht ata mbanin veshur jelekët e verdhë, njësoj si në Francë. Në Kavajë protestuesit bllokuan rrugën Rrogozhinë-Kavajë. Lapsi.al sjell video nga ky moment.

Protestuesit thonë se nesër do të marshojnë drejt Tiranës, për t’ju bashkuar protestës së studentëve.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close