Lajme

E fundit, Avioni privat bën ulje të detyruar në zonën e Kelmendit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kelmend të Malësisë së Madhe ku dyshohet se është rrëzuar një helikopter. Helikopteri është rrëzuar pak më parë, ndërsa nuk dihet ende nëse ka v iktima.

Policia dhe ambulance është nisur drejt vendit të ngjarjes. Përidtësim* Fatmirësisht raportohet se nga ngjarja nuk ka të lënduar, ndërsa avioni ka bërë ulje të detyruar për shkak të një defekti që kishte.

Detaje të reja janë zbardhur pas uljes së avionit privat në zonën e Kelmendit në Malësi të Madhe. Sipas informacioneve të siguruara, pas uljes së detyurar të aionit si shkak i defekteve gjatë fluturimit, një fuoristradë e bardhë ka ardhur dhe ka marrë 2 persona që gjendeshin në avionin privat.

Sipas informacioneve të përditësuara deri më tani, mësohet se brenda avionit privat ka pasur bimë medicinale të cilat nuk kanë përmbajtje n arkotike.

Ndërkohë që policia është nisur drejt vendit të ngjarjes dhe pritet që nga momenti në moment të dalë me një njoftim zyrtar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: