Lajme

E fundit/ I vënë flakën mbeturinave, zjarri përhapet dhe rre.zikon banesat

Nje pakujdesi e banoreve teksa po digj.nin mbeturinat ka vene ne rre.zik nje lagje te tere.

Ngjarja ka noddhur në minutat e fundit në qytetin e Elbasanit. Një masiv me mbeturina është dj.egur dhe përhapja e fl.akëve po rrezikon disa shtëpi private. Vatra e zjarrit është regjistruar në rrugën drejt spitalit të qytetit. Nga informacionet e fundit mësohet se kanë zbarkuar në terren dy automjete të forcave zjarrëfikëse. Nuk ka të dhëna se cili është shkaku i ndezjes së zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: