fbpx
Lajme

E FUNDIT/ Policia parandalon trag jedinë, she rr me ar më e sende mes dy grupeve, 3 në pr anga

Policia ka arr estuar tre të rinj në Vorë, pasi janë kon fliktuar me një grup tjetër personash, duke përdorur ar më dhe sende të forta.

Sipas uniformave blu, në pr anga kanë rënë 28-vjeçari L. B., 29-vjeçari A. E. dhe 32-vjeçari G. Sh, të tre banues në Vorë, pasi iu kanë pritë tre personave të tjerë, duke i go ditur me sende të forta.

Ndërkohë, sipas policisë, gjatë she rrit njëri prej të rinjve ka qël luar edhe me ar më zj arri, por që fatmirësisht pa pasoja në njerëz.

Njoftimi i policisë:

Vorë, Tiranë

Policia parandalon përshkallëzimin e mëtejshëm të një kon fikti mes disa personave.

Njëri prej tyre qël loi me ar më zj arri, ndërsa dy përdorën sende të forta gjatë konf liktit, arr estohen të tre në flagrancë.

Sekuestrohet në cilësinë e proves materiale 1 ar më luf tarake pist oletë, fish ekë lu ftarak, si dhe një shufër metalike

Specialistët për Hetimin e Kr imit në Komisariatin e Policisë Vorë, pas njoftimit të marrë për një konf likt të çastit në rrugën “Rinia”, ku disa persona ishin konf liktuar me njëri – tjetrin dhe njëri prej tyre kishte qël luar me a rmë zj arri, kanë bërë të mundur kapjen dhe pra ngosjen e shtetasit në ten tativë për t’u larguar, duke mos iu bindur urdhrit të Policisë për të ndaluar, konkretisht:

L. B., 28 vjeç, banues në Vorë, i cili u arrestua për veprat penale “Ar mëmbajtja pa leje” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Arr estimi i tij u krye, pasi ky shtetas, në bashkëpunim edhe me shtetasit A. E. dhe G. SH, në rrugën” Rinia”, në Vorë, kanë go ditur me sende të forta shtetasit B. T., E. T. dhe R. T.

Në përfundim të veprimi u bë arr estimi në flagrancë edhe i shtetasve:

A.E., 29 vjeç, banues në Vorë, për veprat penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e ar mëve të ftohta“ dhe “Pla gosja e lehte me dashje”;

G. SH., 32 vjeç, banues në Vorë, i cili u arrestua për veprat penale “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e ar mëve të ftohta“ dhe “Pla gosja e lehtë me dashje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./balkanweb

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button