Lajme

E fundit/ Zjarr masiv në Xhyrë të Librazhdit

Një zjarr i madh ka rënë pranë fshatit Xhyrë në Librazhd. Siç raportohet flakët po favorizohen nga era e fortë, ndërkohë terreni është i vështirë për të ndërhyrë.

Siç raportojnë burime për Fax News është e vështirë të kontrollosh flakët dhe po ndërhyhet nga ajri.

Bëhet e ditur se forcat e shërbimit zjarrëfikës janë nisur drejt zonës ku ka rënë zjarri, të cilat me ndihmën e banorëve të zonës po bëjnë të mundur shuarjen e flakëve. Ende nuk dihen shkaqet zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close