Lajme

E pazakontë/ ‘Skifterët’ bastisin xhaminë, marrin të gjitha paratë nga arka e bamirësisë

Xhamia ‘Sinan Katibi’ në Prizren është grabitur nga disa persona. Mediat kosovare raportojnë se persona të paidentifikuar kanë thyer arkën dhe kanë vjedhur paratë e bamirësisë.

Rasti është denoncuar nga personi që ruan xhaminë, i cili ka raportuar se hajdutët kanë vjedhur të gjitha paratë e grumbulluara për bamirësi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close