Lajme

E prekur nga leucémia, nëna ndihmë mes lòtësh: Djali lutet për mua!

Dje në emisionin “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u rikthye në vëmendje historia e Drinedës, vajzës 27 vjeçare në lùftë me leuçeminë që i duheshin 80 mijë euro për të kryer opéracíonin e trànsplantit të palcës në Turqi.

Për fat të keq sëmùndja po avancon dhe ilàçet nuk po japin efékt, ndaj zgjidhja e vetme është trànsplanti i palcës.

E ftuar në program rreth 10 ditë më parë, ajo iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve që ta ndihmonin e të dëgjoheshin lutjet e djalit të saj 7 vjeçar.

Me dorën në zemër dhe mes lòtësh ajo iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve për ta ndihmuar, pasi nuk do ta lërë të birin jetím.

“Djali kohët e fundit po përjeton ànkth, qàn, lutet. Më kërkon të flasë me doktoreshën që t’i lutet që t’i shérojë mamin se është i vogël”, tha ajo dhe më pas shpérthéu në lòt.

Dy mikeshat e saj kanë hapur një llogari në GoFundMe për të arritur shumën e nevojshme, nga ku të gjithë mund të kontribuojnë mesa kanë mundësi.

Falë kontributit të të gjithë shqiptarëve, Drineda ia doli të grumbullonte shumën e nevojshme për të kryer operacíonin e ditën e nesërme do të niset drejt Turqisë.

Me lòt në sy ajo falenderoi të gjithë ata që kanë kontriubuar, duke shpresuar që shumë shpejt të kthehet shëndoshë e mirë tek i biri.

Mirëpo një tjetër surprízë e këndshme ishte rezervuar për Drinedën. Pas trànsmetimit të historisë së saj në “Ftesë në 5”, një 21 vjeçare nga Berati vendosi të dhuronte flokët e saj për të bërë një paruke për Drinedën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: