BotaLajme

E rëndë! 26-vjeçari vret vëllain më të vogël: E bëra sepse i bërtiti qenit!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli ku një 26-vjeçar ka qëlluar me thikë për vdekje vëllain e tij më të vogël në kopshtin e shtëpisë.

Ata janë grindur për qenin. William Campbell, 26 vjeç u arrestua menjëherë nga policia, pasi goditi me thikë në gjoks vëllain Samuel, 24 vjeç.

Policia dhe stafi mjekësor shkuan drejt shtëpisë në Silksworth, Sunderland, ku gjetën Samuelin të shtrirë në një pellg gjaku.

Sipas fqinjëve, Campbell sulmoi vëllain e tij pasi ata u grindën sepse Samuel “i kishte ngritur zërin qenit”. Campbell ka pretenduar se vëllai i tij duhet “t’i kërkonte falje” qenit. 26-vjeçari po mbahet në paraburgim dhe do të dalë në Gjykatë më datë 5 janar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close