Lajme

E rëndë, 30-vjeçari i hyn në banesë gruas dhe tenton ta përdhu… detaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Shkodrës ku një 30-vjeçar i ka hyrë në banesë një gruaje dhe ka tentuar ta përd hunojë.

Shtetasi Kol Gecaj ka plagosur me t hikë edhe djalin e 48-vjeçares, pasi ky i fundit kishte ndërhyrë në momentin që ai kishte hyrë në banesë.

Autori është një emër i njohur për policinë, me akuza të mëparshme penale për kultivim bimësh n arkotike, ngacmim se ksual dhe vjedhje.

Njoftimi i policisë: Shkodër, Hyri në banesën e një shtetaseje, tentoi të kryente marrëdhenie se ksuale me d hunë me të dhe goditi me t hikë djalin e saj, vihet në pranga 30-vjeçari.

Sekuestrohet një ar më gjahu (çifte), që u gjet nga Policia, në banesën e këtij shtetasi.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shkodër, pas kallëzimit nga një shtetase 48 vjeçe, se një person i paidentifikuar kishte hyrë në banesën e saj, kishte tentuar të kryente marrëdhenie seksuale me dhunë me të dhe në momentin që kishte arritur djali i saj, në banesë, e kishte goditur me thikë, duke i shkaktuar dëmtime të lehta, kanë grumbulluar të gjitha informacionet dhe në përfundim të veprimeve hetimore kanë bërë identifikimin, kapjen dhe ndalimin e shtetasit:

  1. G., 30 vjeç, banues në Shkodër, me precedent të mëparshëm penal për kultivim bimësh narkotike, ngacmim seksual dhe vjedhje.

Ky shtetas ka hyrë në banesën e 48-vjeçares dhe ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë me të. Gjithashtu, 30-vjeçari ka goditur me t hikë, duke i shkaktuar dëmtime të lehta fizike, djalin e kësaj shtetaseje, shtetasin Sh. R., 26 vjeç, i cili pasi ka mbërritur në banesë, gjatë ndërhyrjes për ta ndaluar shtetasin K. G. është konfliktuar fizikisht me të.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit K. G., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një armë gjahu, pa leje. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close