Lajme

E rëndë/ Aksident me 2 viktima, makina përplaset me autobusin (DETAJE)

Nje aksident i rende ka ndodhur ne oret e para te mengjesit te sotem. Një aksident i rëndë me pasojë vdekje ka ndodhur në Kosovë sot rreth orës 04:00 të mëngjesit.Një makinë me targa të huaja është përplasur me një autobus në rrugën Prishtinë-Podujevë.

Nga ky aksident kanë mbetur të vdekur dy persona dhe dy të fëmijë janë lënduar. Viktimat janë një 35-vjeçare me inicialet M.S dhe një 36-vjeçar me inicialet Sh.S.

Nuk jane bere akoma te qarta shkaqet e aksidentit. Policia ka mberritur menjere ne vendngjarje pas raportimit te aksidentit fatal. Grupi hetimor po punon per zbardhjen e metejshme te rrethanave te ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close