Lajme

E rëndë! Humb jetën 21-vjeçarja shqiptare në burgun e grave

Një shqiptare në moshën 21-vjeçare ka humbur jetën në burgun e grave në Lipjan. Mediat e Kosovës, kanë bërë me dije se edhe pse stafi i burgut ka ndërhyrë menjëherë, nuk ka arritur që ta kthejë në jetë. Lidhur me rastin janë njoftuar Policia e Kosovës dhe Prokuroria ka filluar hetimet procedurale dhe administrative.

Njoftimi i plotë: Prishtinë, 30 dhjetor 2021 – Shërbimi Korrektues i Kosovës, njofton opinionin publik se sot rreth orës 12:42 në Qendrën Korrektuese për Femra në Lipjan, e dënuara me inicialet M.K, viti i lindjes 2000, ka ndërruar jetë. Me të kuptuar për rastin, i menjëhershëm ka qenë intervenimi i stafit korrektues dhe atij mjekësor të Qendrës, por përkundër përpjekjeve për reanimim nuk kanë arritur të kthejnë në jetë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close