Lajme

E RËNDË te ‘Shefqet Ndroqi’, ndërron jetë 32-vjeçari pa sëmundje shoqëruese

Një 32 vjeçar nga qyteti i Belshit ka humbur betejën me Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Viktima është identifikuar si Alban Hidri, baba i një fëmijë të mitur, vetëm 2 vjeç. Hidri mësohet se nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese dhe prej disa ditësh ishte intubuar në Covid2.

I nderi ishte edhe kryetar i grupseksionit të Partisë Demokratike në Rrasë, teksa të shumta kanë qenë mesazhet e ngushëllimit.

Ditë e zezë për mua dhe partinë që drejtoj. E kam tepër të vështirë ta pranoj që sot u nda nga jeta një nga bashkëpunëtorët e mi më të ngushtë. Për mua dhe partinë demokratike të Belshit do mbetesh njeriu më energjik dhe besnik që kam njohur. Së bashku kemi fituar cdo betejë politike, sepse ti e doje demokracinë dhe lirinë. I paharruar qofsh Alban Hidri”, shkruan kryetari i Partisë Demokratike në Belsh.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: