Lajme

E shtyn mesa fuqi ka, burri nga Durrësi rrëzon gruan në supermarket pas tërmetit dhe ia fut vrapit (VIDEO)

Një burrë është filmuar nga kamerat e siguirsë së një superarketi në Durrës ku shihet teksa br aktis të shoqen sapo ndjen lëkundjet e tërmetit. Siç duket edhe në videon e publikuar nga Syri.net, burri në fjalë sh tyn të shoqen, lë karrozën dhe ushqime dhe del me vrap nga marketi.

Gruaja rr ëzohet dhe fillon të zvarritet pas të shoqit, duke e ndjekur atë, në mënyrë t’i shpëtojnë ndonjë dë mtimi.

Lëkundjet e tërmetit janë rikthyer sërish në Shqipëri duke shkaktuar panik tek qytetarët, mbrëmjen e sotme në orën 21:15. Sipas Intitutit të Gjeoshkencave, lëkundjet me magnitudë 4.8 të shkallës righter me epiqendër 3 km larg fshatit Bubq, janë ndjerë në shumë qytete si Durrës, Tiranë, Kurbin, Fier dhe Elbasan. Paraprakisht nuk raportohen dëme materilae apo në njerëz, ndërkohë që sipas IGJEUM, Agjencia Kombetare e Mbrojtjes Civile po komunikon vazhdimisht me banorë të shumtë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: