Lajme

E tradhtoi sjellja nervoze, pas kontrollit policia i gjen kokainë në makinë, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Policia italiane arrestoi një 23-vjeçar shqiptar, i cili u kap me drogë në qytetin e Luça-s.  Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet M.H., i dënuar më parë për trafik droge.

Rreth orës 14:00 të ditës së djeshme një ekip i Komisariatit të Policisë së këtij qyteti ndaloi një makinë tip ‘Fiat Panda’, që ishte marrë me qira nga i riu.

Shoferi, i cili udhëtonte i vetëm, shfaqi menjëherë një nervozizëm të pazakontë duke u përpjekur të justifikonte praninë e tij në Luça për arsye turistike. Ndërkohë, policët kryen kontroll në automjet nga ky rezultoi se brenda kabinës së pasagjerit u gjet një sasi droge e llojit kokainë.

Brenda portofolit u gjet dhe u sekuestrua shuma prej 625 euro, të ardhura të veprimtarisë së trafikut të drogës.

Shtetasi shqiptar, i cili ka hyrë në Itali pak javë më parë dhe nuk ka banesë të përhershme, është arrestuar me akuzën e trafikut të drogës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close