Lajme

E vr.au bariu italian, mësohen detaje tro.nd.itëse për shqiptarin

Gjatë hetimit për ekzekutimin e shqiptarit, Andrea Ndoja, i cili u vra në muajin të vitit 2018 në Itali, janë mësuar detaje tro.nditëse. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane viktima mund të ketë pasur lidhje me një organizatë kr.im.inale që shpërndante d.ro.gë në zonat e Valdichianas dhe Crete Senesi.

Sipas autoriteteve italiane, pas hetimeve të bëra ka rezultuar se anëtarë të këtij grupi kr.im.inal ishin miq me 21-vjeçarin e v.ra.rë dhe kjo ka dalë nga tabulatet e zbardhura. Karabinierët kanë zbuluar se rrjeti i trafikantëve shiste k.ok.ainë me një çmim prej 80 deri 100 euro për gram. Ata e fusnin dro.gë.n në kavanoza dhe i va.rr.osnin mjaft thellë në disa toka të braktisura. Por pas zbulimit të kavanozëve, një nga trafikantët mësohet të ketë rrëfyer se një derr i ka dëmtuar tokë.Shkodranews

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: