Lajme

Edhe kolegut të Babis i ka ndodhur e njëjta ngjarje…

Pas rastit ku humbi jetën 20 vjeçarja Caroline Crough,, një video-dokumentar i ri është publikuar mbrëmjen e djeshme në emisionin Tunel.

Sipas mediave greke, mund të ketë një lidhje mes ngjarjes ku humbi jetën Caroline dhe një ngjarje të ndodhur më 2018, ku rastësisht piloti tek shtepia e te cilit kane hyre, është koleg me bashkëshortin pilot të Caroline.

Mënyra se si vepruan të tre autoret ishte e njëjtë me atë në Glyka Nera. Të shokuar, dy miqtë dhe pilotët gjetën gjuhën e përbashkët në përshkrim, veçanërisht të udhëheqësit. Ai ishte rreth 1.70, me trup, me një qafë të shkurtër dhe një fytyrë të rrumbullakët. Sytë e tij ishin kafe, fliste mirë greqisht, por përmendte edhe fjalë shqipe.

Të tre autorët e dy gra bitjeve ishin rreth 35 vjeç. Ata nuk lanë gjurmë të ADN-së dhe gjurmëve të gishtërinjve në të dy shtëpitë. Traineri nuk e konsideron rastësi që ai dhe burri i Caroline, ishin aktivë në aeroportin e Megara-s.

“Ata bënë të njëjtën gjë me gruan time dhe me Caroline. Udhëheqësi i tyre sul moi gruan time njelloj si dhe Caroline. Ata i mbyllën hundën dhe gojën dhe bërtisnin. Eshte mrekulli që ajo është gjallë.

Gruaja ne fjale ka folur vete per ngjarjen  në Alepochori natën e 17 korrikut 2018. Ajo ka thene se ata ishin fshehur në një vilë aty afer dhe shikonin lëvizjet e çiftit.

“Ata e dinin kur do t’i mbyllnim grilat. Ata erdhën nga ana e djathte e shtepise dhe u shfaqen në errësirë. Pasi më morën 1100 euro nga pantallonat, ata kërkuan më shumë para. Ata u larguan kur gjetën bizhuteritë. Ata masa kruan qenin për ta mobilizuar.”- tha ai.

Dëshmia e gruas së tij, eshte edhe me e rende. Ajo nuk hezitoi të tërhiqte maskën e udhëheqësit të grupit dhe të shihte fytyrën e tij. Kjo lëvizje e guximshme e tërboi udhëheqësin.

“Fillova të bërtas dhe të thërras për ndihmë. Ata më mbyllën gojën, më hodhën poshtë divanit dhe më tërhoqën zvarrë për dymbëdhjetë metra. Aty më r rahën me goditje në trup dhe fytyrë. Kam kaluar njëzet e dy ditë në KAT e plagosur rëndë. Ndoshta nuk do te isha me gjalle nëse burri im, i cili arriti të çlirohej, nuk do të më kishte shpëtuar. Ne arritem te shtypnimm nje buton ala rmi”, përfundoi ajo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: