Lajme

Edi Rama publikon videon nga Thumana

Kryeministri Edi Rama ka publikuar mëngjesin e sotëm një video në Facebook ku zbulon pamje nga qyteza e re e Thumanës së rindërtuar pas tërmeteve të 2019-ës. Rama shkruan në “Facebook”, se janë ndërtuar 14 pallate me gjithsej 278 apartamente, 155 banesa individuale, shëtitore, terrene sportive dhe shkolla.

MIRËMËNGJES 😊 dhe me kantierin e qytezës së re të Thumanës, ju uroj një ditë të mbarë 278 apartamente në 14 pallate, 155 banesa individuale, infrastrukturë moderne, shëtitore, terrene sportive, hapësira të gjelbërta, shkolla e kopshti “Ramazan Jangozi”, dhe qendër komunitare në shërbim të banorëve

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close