Lajme

“Ehh Leshi nuk të bën burrë”, Fjolla Morina thumbon ministrin e brendshëm

Fjolla Morina ndonëse ka një proces gjyqësor të hapur në Shqipëri, pasi u kap me armë pa leje, nuk po i lë anash ngjarjet politike në Kosovë. Ajo njihet si simpatiuzese e madhe VV-së, e fitorja e Shpejtim Bulliqit dje në Podujevë, siç duket e ka entuziazmuar. Fjolla ka bërë një reagim në Facebook, ku shkroi një status, që ka qenë thumbim për ish kryetarin e Podujevës, Agim Veliut. “Ehh Leshi nuk t’bon burrë” shkroi Fjolla, duke iu referuar mustaqeve të ‘famshme’ të Veliut. Podujeva ka qenë bastion historik i LDK-së, dhe fitorja e Vetëvendosjes, është një ogur i mirë për këtë forcë politike, dhe për atë që e pret në zgjedhjet e ardhshme në Kosovë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close