Lajme

Ekstradohet nga Greqia 43-vjeçari

Një 43-vjeçar shqiptar është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë, pasi ka qenë person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Bardhok Frroku nga Puka është dënuar me 16 vite burgim për vrasje me paramendim dhe armëmbajtje pa leje.

43-vjeçari ishte larguar nga vendi dhe është dënuar në mungesë. Ai u kap në Greqi ku qëndronte i fshehur dhe u ekstradua në vendin tonë si rezultat i bashkëpunimit mes Interpol Athinës dhe Interpol Tiranës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close