Lajme

Ekzekutimi i Ardian Nikulajt në Shëngjin, arrestohet dhe britanikja, Harriet Bridgeman. Bashkëpunëtore në vrasje

Ka rënë në pranga edhe britanikja Harriet Bridgeman e cila akuzohet si bashkëpunëtore në vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin. Bridgeman është arrestuar në Britani të Madhe dhe pritet ekstradimi i saj

“Në vijim të punës kërkimore për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim për vrasjen e shtetasit Ardian Nikulaj, falë bashkëpunimit të ngushtë mes Policisë shqiptare dhe asaj britanike, pas shkëmbimit të informacionit, lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga, me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë, shtetasja britanike H. B. Shkon në 4 numri të arrestuarëve për vrasjen e Ardian Nikulajt në Shëngjin.

Ndërkohë, Policia e Shtetit vijon intensivisht  punën, në bashkëpunim të ngushtë me partnerët, për lokalizimin dhe kapjen edhe të 2 personave të tjerë të shpallur në kërkim në lidhje me ngjarjen”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close