Lajme

Ekzekutoi Edmond Papën, zbulohet e shkuara kriminale e Andrew Bode në Greqi

Detaje të reja kanë dalë në dritë për Andrew Bode nga Berati i cili është i dyshuari kryesor për vrasjen e Edmond Papës, ngjarje e cila ndodhi më 16 dhjetor të vitit 2022.

49-vjeçari më parë ka mbajtur emrin Ervin Bode dhe këtë emër ai dyshohet se e ka ndryshuar pasi kishte probleme me drejtësinë greke, aty ku ishte dënuar për trafikim të lëndëve narkotike, prandaj dhe ishte shpallur në kërkim nga autoritetet e vendit fqinj.

Sipas burimeve, dyshimet janë të forta që Andrew Bode fshihet në Shqipëri, ku kontrollet po ushtrohen në disa qytete ku grupi hetimit ka pasur informacion për lëvizjet e tij.

Një nga këto qytete është dhe ai i origjinës së Bodes, Berati, ku ai kishte aplikuar për pasaportë në datë 29 dhjetor dhe më datë 30 dhjetor ai ka tërhequr pasaportën me procedurë të përshpejtuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close