Lajme

Elbasan/ Arbër Paplekaj mbetet në qeli, lirohen 10 të akuzuar të tjerë

Arbër Paplekaj i akuzuar për v rasjen e Pjerin Xhuvanit mbetet në b urg. Ky është vendimi i Gjykatës së Elbasanit dhënë sot në seancën për caktimin e masës së sigurisë, teksa janë liruar 10 të akuzuar të tjerë, mes tyre 9 vullnetarë të PD. Gjykata ka dhënë detyrim paraqitje, teksa e ka cilësuar të paligjshëm arrestimin e tyre.

Arjan Hoxha, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Pavlo Vuksani, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Emiljan Prenga, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Juljan Mataj, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Erald Guga, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Erjon Demushi, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Taulant Ymeri, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Roland Xhepa, akuzuar për heqje të lirisë me d hunë; Nuredin Kasma, akuzuar për heqje të lirisë me d hune Eldjo Beko, arrestuar “në flagrancë”, akuzuar për pengim të hetimeve;

Arbër Paplekaj i dyshuar për v rasjen e Pjerin Xhuvanit ka mbërritur në Gjykatën e Elbasanit nën masa të rrepta sigurie bashkë me të akuzuarit e tjerë.

Në ngjarje u p lagosen dhe 4 persona të tjerë, përfshirë dhe një oficere policie. Prokuroria kërkoi b urg për të gjithë të akuzuarit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close