Lajme

Elbasan, Arrestohen tre persona

Tre anëtarë të një grupi kriminal të shpërndarjes së k okainës në Elbasan janë ar restuar pas pesë muajsh h etime. Policia bën me dije se në pranga kanë rënë Gëzim Mane, 34 vjeç, Hekuran Halili , 44 vjeç dhe Simon Stefa, 54 vjeç. Atyre u janë sekuestruar dy a rmë pistoletë, fishekë dhe  l ëndë n arkotike k okainë në d oza.

Njoftimi i policisë: Elbasan Go ditet një grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta, kryesisht kokainë. Finalizohet pas 5 muajsh hetime, operacioni policor i koduar “Bulevardi”.

Operacioni nga DVP Elbasan dhe FNSH, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Elbasan. Vihen në pranga 3 shtetas. S ekuestrohen 2 a rmë z jarri, m unicion l uftarak, lë ndë na rkotike k okainë dhe 4 aparate celular.

Sektori për H etimin e N arkotikëve dhe T rafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, pas informacioneve të grumbulluara gjatë hetimit 5-mujor, në bashkëpunim me Prokurorinë, bazuar në provat e siguruara, në bashkëpunim me FNSH dhe Forcën e Posaçme “Shqiponjat”, organizoi dhe finalizoi me sukses operacionin policor të koduar “Bulevardi”, në kuadër të të cilit u godit një grup që ushtronte veprimtari k riminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta, kryesisht k okainë, në qytetin e Elbasanit.

Gjatë operacionit u vunë në p ranga shtetasit: 1. M., 34 vjeç, H. H., 44 vjeç dhe S. S., 54 vjeç, të tre banues në Elbasan.

Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit S. S. u gjetën dhe sekuestruan dy a rmë z jarri p istoletë, një sasi f ishkësh dhe një sasi l ënde na rkotike k okainë e ndarë në d oza.

Nga hetimet e kryera është dokumentuar me prova ligjore veprimtaria kriminale e këtyre shtetasve, të cilët merreshin me shpërndarjen e kokainës në qytetin e Elbasanit.

Materialet procedurale i kaluan për ndjekje të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprat penale ‘Prodhimi dhe shitja e n arkotikeve”, kryer në bashkëpunim dhe në ngarkim të shtetasit S. S., edhe për veprën p enale “A rmëmbajtja pa leje”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: