Lajme

Elbasan/ Gjendet një 59-vjeçar i pajetë në një përrua

Ditën e sotme është gjendur i pajetë në një përrua nga banorët e zonës një 59-vjecar, banues në fshatin Gjinar.

Dyshohet se shtetasi është rrëzuar aksidentalisht dhe është mbytur.

Ligor Berdufi, i cili është gjetur i mbytur nga banorët e zonës. Sipas policisë, dyshohet se 59-vjeçari është rrëzuar aksidentalisht në përrua dhe ka humbur jetën.

Më herët, Berdufi kishte paralajmëruar banorët e tjerë perr rrezikun që u kanosej, pasi uji i përroit ishte shtuar, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Elbasan/Informacion paraprak

Më datë 12.12.2022, në fshatin Pashtresh, Gjinar, në një përrua, është gjetur nga banorët e zonës, i pajetë, shtetasi L. B., 59 vjeç, banues në fshatin Gjinar, Elbasan.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas ka rënë aksidentalisht në përrua dhe për pasojë është mbytur. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close