Lajme

Elbasan/ Merr flakë gjatë natës kati i dytë i një banese, shkak ishte shkëndija elektrike

Përfshihet nga flakët kati i dytë i një banese dykatëshe në fshatin Mjekës. Fatmirësisht,nga flakët kishte vetëm dëme materiale dhe jo në njerëz.

Forcat zjarrfikëse mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes ku bën të mundur shuarjen e flakëve ndërkohë e pranishme dhe policia do të përcaktojë shkaqet e zjarrit.

Nga verifikimet paraprake dyshohet se shkaku i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Pritet që për këtë ngjarje Policia të dalë me një njoftim zyrtar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close