Lajme

Elbasan prishje qetësie, gjobë ‘marramendëse’ të riut

Një 25-vjeçar në Elbasan është gjobitur me masë administrative me vlerë 40.000 lekë, bazuar në kodin rrugor, pasi ka prishur qetësinë publike, teksa ka qarkulluar me automjetin, me shpejtësi. Kanë qene vetë qytetarët që janë ankuar në polici për 25-vjeçarin, duke dërguar dhe video.

Ndërkohë, blutë në cilësinë e provës materiale, i sekuestruan automjetin.

Njoftimi i Policisë:

Prishi qetësinë publike, duke qarkulluar me automjetin, me shpejtësi, në qendër të banuar, procedohet në gjendje të lirë 25-vjeçari si edhe ndëshkohet me masë administrative me vlerë 40.000 lekë, bazuar në kodin rrugor.

Automjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në lidhje me një ankesë të bërë mbrëmjen e djeshme nga qytetarët, ankesë  e shoqëruar edhe me video, në të cilën shfaqet një automjet që qarkullonte me shpejtësi në bulevardin “Qemal Stafa”, ju informojmë se:

Shërbimet e Policisë Rrugore kanë bërë të mundur identifikimin dhe shoqërimin në Komisariatin e Policisë të automjetit  së bashku me  drejtuesin.

Në vijim të veprimeve, Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë ndaj shtetasit 25 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

Gjithashtu, nga shërbimet e Qarkullimit Rrugor u vendos masa administrative me vlerë 40.000 lekë, bazuar në nenin 139 të Kodit Rrugor. Automjeti u sekuestrua në cilesinë e provës materiale.

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan fton qytetarët të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të paligjshmërisë në tërësi, duke iu garantuar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close