Lajme

Emrat/ 50-vjeçari në Shkodër rreh fqinjën dhe e vë nën rrotat e makinës

Një 50-vjeçar, i identifikuar si Hilë Simoni nga Shkodra është arrestuar pasi dhunoi fqinjën e tij 54-vjeçare, të identifikuar si Katrina Hila dhe e përplasi me makinë. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 09:00 në njësinë Gur i Zi në Shkodër. 54 vjeçarja ka marrë fraktura të rënda në këmbë kryesisht por edhe pjesë të tjera të trupit dhe është dërguar menjëherë drejt spitalit të traumës për mjekim të specializuar ndërsa ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Debati mes tyre mendohet të ketë nisur nga bashkëshorti i Katrina Hilës me Hilë Simonin, i cili ka vijuar deri tani. Mëngjesin e sotëm, gruaja doli me levë në dorë duke e kërcënuar Hilën, i cili hipi në automjet dhe përplasi Katrinën. Pas ngjarjes, ka mbërritur policia duke bërë të mundur nxjerrjen nga poshtë makinës të Katrina Hilës dhe më pas arrestimin e 50 vjeçarit Hilë Simoni.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close