Lajme

Emrat \ Aksidenti fatal me 5 shqiptarë të vdekur në Greqi, identifikohen viktimat

Zbardhen emrat e viktimave të aksidentit të djeshëm në Greqi ku humbën jetën pesë persona me origjinë shqiptare.

Sipas mediave bëhet fjalë: për shoferin Besim Muçaj, 55 vjeç, Ilir Daci 50 vjeç, Ergin Peposhi 19 vjeç, Ardit Peposhi 16 vjeç dhe Gazment Brahaj 47 vjeç.

Aksidenti ka ndodhur pasditen e djeshme në kilometrin e 87-të të rrugës nacionale Follorinë-Selanik, ku në rrethana ende të paqarta, një automjet është përplasur kokë më kokë me një kamion, për pasojë kanë humbur jetën të pesë personat që udhëtonin në mjet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close