Lajme

Emrat\ Aksion blic në Vlorë,ndalohen disa persona

Eshtë zhvilluar mëngjesin e sotëm një aksion i gjerë i Policisë , në qarkun e Vlorës, për llogari të Gjykatës së Posaçme. Nga të dhënat paraprake, mësohet se janë arrestuar 5 persona gjatë orëve të para të mëngjesit në banesat e tyre.  Ata janë të ndaluar nën akuzën e grupit të strukturuar k riminal dhe t rafikut të klandestinëve.

Burime bëjnë të ditur se në orën 05:15 u shoqëruan nga Vlora për në Tiranë Paulin Koci, Petrit Pashaj, Dushan Spahiu, Fatjon Belaj, Qazim Ismaili, për t rafikim k landestinësh. Ata akuzohen se janë pjesë e një organizate aktive të t rafikut të klandestinëve nga Lindja e Mesme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close