fbpx
Lajme

EMRAT/ Kush janë deputetët që votuan kundër ndryshimeve në Kodin Zgjedhor

Deputetët që kanë votuar kundër ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në Kuvend ishin Adriatik Alimadhi, Myslim Murrizi, Ralf Gjoni, Kujtim Gjuzi, Artur Roshi, Zef Shtjefni, Ambra Borova, Gjetan Gjetani, Fatjona Dhimitri, Halit Valteri, Erion Piciri, Elda Hoti.

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind, e drejta e kryetarit të partisë të garojë deri në 4 zona zgjedhore, por dhe renditja e kandidatëve nga kryetari i partisë, por me rirenditje pas numërimit, ka marrë miratimin nga deputetët në Parlamentin e Shqipërisë. Mësohet se pro votuan 94 deputetë, ndërsa për ‘vulosjen’ në ligj të këtij Kodi Zgjedhor nevojiteshin vetëm 84 vota.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button